Първият и единствен МЛМ форум в България се продава! Изпращайте своите оферти на zaekyt7@gmail.com

SCI - Save Company International

Всички компании от мрежовия маркетинг, които не са включени отгоре. Ако се съберат много фенове на някоя от тях, ще и направим раздел :)

Re: SCI - Save Company International

Мнениеот Marin » Вто Юни 25, 2013 2:21 pm

Лека поправка на цифрите:
*Осигурявам се като управител на фирма на друго място - 140 лв/месец = 1680 лв за 12 месеца; също така доплатих осигуровки в размер на 1700 лева.
* Данъкът е 7,5% за физически лица - което е малко над 1100 лева.

Сметката оставям на теб дали е нетно излиза 800 лв месечно ;)
Marin

Мнениеот tigercub » Вто Юни 25, 2013 9:02 pm

Marin написа:Лека поправка на цифрите:
*Осигурявам се като управител на фирма на друго място - 140 лв/месец = 1680 лв за 12 месеца; също така доплатих осигуровки в размер на 1700 лева.
* Данъкът е 7,5% за физически лица - което е малко над 1100 лева.

Сметката оставям на теб дали е нетно излиза 800 лв месечно ;)

Еми значи няма какво повече да си говорим. Пък и не мога да си позволя да Ви направя безплатна консултация.
Само жокер: Всички знаем, че плоския данък е 10 %. Факт е, че се плаща върху 75 % от осигурителния доход.
Втори жокер: Може и да се самоосигурявате авансово през годината върху минимален осигурителен доход (420), но в края сте длъжен да довнесете осигуровки до реално получения (16000), намален с НПР.

Според Вашите сметки средно прави по 960 лв месечно, разликата идва от обстоятелството, че не довнасяте 3.5% за общо заболяване и майчинство, а само за пенсия. Ако бяхте жена, повярвайте ми нямаше да си спестявате тези 3,5%.

И се надявам колеги от НАП да не четат форума.
tigercub

Мнениеот pesho » Сря Юни 26, 2013 10:59 am

vigor написа:а основната цел е ясна - да се изтласка неудобното мнение назад в списъка.

Аз на admin му предлагах да създаде отделен раздел за SCI. Ако го беше направил, тогава подобен вид дейност щеше да е безсмислена. Може да запушиш едно мнение с коментари, но не можеш да махнеш негативните заглавия на теми (освен ако не започнеш да спамиш с нови теми, но тогава естествено ще бъдеш модериран).

vigor написа:Но в SCI изисквания няма.

Чакай малко. Ще ми кажеш ли поне една от другите MLM компании да изискват дадено образование??? Иначе, че за почти всички други професии се искат квалификация - това е ясно.

vigor написа:За мен лично, тези пет години вече минаха - системата все още не печели.

Вероятно под 5 години съществуване се разбира, че след 5 години SCI ще съществува, а не че ще печели. На практика пирамидите никога не доживяват такава възраст (поради характера на дейността им). При SCI вероятно дейността е увеселителна - играеш си на бизнес и си доволен, дори и точно ти да си на загуба. Подобно на увеселителните паркове - ако посетителите ги наречем инвеститори, то те не печелят (само си плащат входа), но пък остават с добро впечатление накрая.
pesho

Мнениеот hadriel » Сря Юни 26, 2013 12:18 pm

Marin написа:Отговорът е - ДА. Аз Марин Видев, 22 годишен, за счетоводната 2012 година съм получил над 16 000 лева от дейността SCI брутно. Средно месечно смятам, че може да сметнеш какви доходи съм имал.

П.С. Бизнес партньорите са над 5000, може би вече 6000.

Ти не беше ли един от "представителната" групичка "успели" в SCI?
Ако не се извинявам, но съм те виждал с тях май, този доход който споменаваш е малко смешен при положение си един от първите, ако дори вие не печелите добре, какво остана за някой който се включва сега...

Ще кажеш ли колко от парите са от нови БП, и колко са от продажба на карти и от остъпки?
hadriel

Мнениеот vigor » Сря Юни 26, 2013 12:43 pm

Marin написа:
vigor написа:@marin
скоро ще разберем кой кум, кой сват.

Много добре написано ;)
Няма никаква символика в споменаването на 5 годишен план. Това е примерна дата, на която можем да правим по генерални изводи за самата компания. Може да са 4, може да са 7 - вие решете :)
Тъй като сте доста изобретателни в това да изопачавате факти и мнения, няма дори да се опитвам да те оборвам в съмненията ти. Все пак в един дебат не е важно какво се казва, а какво отсрещната страна е готова да чуе - явно е, че има хора във форума, които не им е дошло времето да си отворят очите за някои истини.
Мога само да ти кажа наблюдения в последните 2 години и какво казваха хората:
- идеята им е неприложима/услугата им е калпава;
- компанията ще фалира още другия месец;
- системата им е незаконна, намерили са вратички в законодателството, но скоро и държавата ще ги удари;
- бизнес модела е нелегитимен в чуждите страни;
- собствениците ще налапат няколко милиона и ще избягат;
- няма да се дават нито БМВ-та, нито 5 цифрени суми и т.н.

Всичко това се оказа неправилно пророкувано. Говорете си, на никого не пречите - единствено на себе си. Колкото повече правите "анти-реклама", толкова по-силни ставаме. Ако админът беше толкова компетентен, колкото говореше, щяхме да го видим като лидер на някоя известна мрежова компания. Действителността - нито форумът, нито проектът му за МЛМ компания не проработи, това не е случайност - въпрос на качества, лидерство, визия, видно е, че липстват. Сега, ако твърдите, че има 30 000 лумпена в България, които са ги зомбирали да дадат 50 лева за услуга, която в момента е на 5% от това, което ще бъде след няколко години като ниво - наивно мнение бих казал.
Не се изненадвам от това, което се пише. Все пак Ранди Гейдж казваше - "Знаете ли, от 70 години съществува мрежовият маркетинг като индустрия, тя направи повече милионери от всяка друга такава в световен мащаб, расте прогресивно нейната идея начин на дистрибуция на стоки и услуги, и въпреки всичко това, все още има хора, които казват, че това не работи!" :D

Продължавате с елементарните пропагандни трикове, изтъркани и банални, познати на всички. Доброто старо изместване на въпроса - попитах ви кои са компетентните органи, не отговорихте. Причината е проста. Изобщо нямате представа кои са въпросните органи. Това е най-старата тактика, използвана в подобни пирамидални образувания - питаш, питаш, но винаги получаваш отговор на нещо друго. Аз ви питам едно, вие продължавате да си пеете назубрения урок: "Аз получавам 16 000, другия получава 50 000." Е, аз пък получавам 10 000 000 000 000 на месец, убедително ли ви звучи? Или ще пожелаете да покажа някакъв ордер или платежно нареждане? :)
Знаете много добре каква е причината да не желаете да разговаряте с мен :)
Имитацията ви на доводи е толкова елементарна, та чак е обидна за всеки нормален човек, тъй като не можете да отговорите на моите въпроси, измисляте си ваши и отговаряте на тях :) Е, нека аз ви кажа какви са вашите "доводи":
Изсмукан от пръстите довод №:
1 -идеята им е неприложима/услугата им е калпава - идеята е напълно приложима и доказателство е фактът че непрекъснато се появяват нови пирамиди
2 -компанията ще фалира още другия месец - една пирамида може да работи и двайсет години, всичко зависи от доброто желание на наивниците в нея
3 -системата им е незаконна, намерили са вратички в законодателството, но скоро и държавата ще ги удари - няма нужда от вратички в страна, в която законодателството не функционира
4 -бизнес модела е нелегитимен в чуждите страни; - отново елементарно изместване на въпроса. Не моделът е нелегитимен, а използването му в престъпна схема
5 -собствениците ще налапат няколко милиона и ще избягат - глупости, собствениците ще лапат докато имат възможност, в някои случаи това продължава години
6 -няма да се дават нито БМВ-та, нито 5 цифрени суми и т.н. - а това е най-странният довод. Кого го интересува дали ще дават БМВ-та? Ние тук обсъждаме дали SCI е пирамида, в един момент някой казва "А, видяхте ли че дават БМВ-та?" Браво! Давали БМВ-та. След като БМВ-тата са толкова важни за вас, ще ви отговоря - БМВ не е дадено на никого. Тези автомобили са регистрирани и се изплащат в чужбина по многогодишна лизингова схема и никога няма да са на името на този, който ги кара. Те са само за реклама, затова имат фирмен символ на тях. Що се отнася до петцифрените суми - Искате да кажете че още в началото SCI са обещавали петцифрени суми? Много странно. Прилича ми на зарибяване от пирамида :)
Никой не е казвал такива неща, още по-малко пък "пророкувал", но вие сте научен въпреки всичко да им отговаряте по този начин нали? Затова заменяте моите доводи с ваши и нещата уж изглеждат убедително. Да ама не :)
P.S. Що се отнася до забавното твърдение че в момента "системата" била на 5% от максималния си капацитет :)... може би е крайно време да закупите електронен калкулатор и забравяйки за малко евтината пропаганда, да сметнете реално възможностите за растеж, може би тогава ще добиете известна яснота чие твърдение всъщност е наивно. Идеалистичните социалистически възгласи на членовете на пирамидата, че след неизвестен брой години те ще бъдат неизвестен брой милиони, при това в град с 350 000 жители и ясно разпределен пазар, може да събуди единствено съжалителна усмивка.
vigor

Мнениеот PENCHEV » Чет Юни 27, 2013 2:05 pm

Здравейте,
Наскоро ме „завлякоха” на една презентация на СЦИ, обещавайки ми невероятно бизнес начинание и „Уникалния шанс да се пенсионирам на 35”. Къде от любопитство, къде от съжаление към моята позната, склоних.Още с влизането си в залата усетих една такава тържественост че чак ми се догади от фалш и кич. Гръмка музика, ръкопляскания, слайдове с цитати на наистина успели хора... Абе сигурно 90% от тук знаят за какво иде реч, така че няма да преразказвам въпросното събитие.От целия този театър стана ясно, че до момента има към 30 000 картодържатели, а 5-6000 от тях, са били и БП - „Бизнес партньори”.(отварям скоба, защото им четох общите условия, и така наречените „бизнес партньори” са си чиста проба клиенти, ама това е друга тема)Та да си дойдем на думата, тоест да посмятаме малко.
Ако имаме да кажем 5000 БП които са платили за тази „привилегия” от 600 до 3000 лева, за наше удобство да вземем цифрата 2000(средно) и да се обърнем към сметките.
5000 * 2000 = 10 000 000 левчета инвестирани от настоящите БП на компанията.Като всяка инвестиция, предполагам и настоящите бизнес партньори ще се надяват да избият своята инвестиция и да почнат да печелят.(говоря за всички, не тия от първите 3-4 реда на върха!)
Как да постъпят 10 милиона лева по системата, за да се „занули” инвестираната сума и да заработи компанията така, както ми я презентират?. Много просто, обектите партньори на компанията трябва да генерират само 2 000 000 000 лева(забележете ДВА МИЛИАРДА лева) оборот, и по схемата на бонусите 2 000 000 000 * 0.5% и хоп имаме 10 000 000 и всички са доволни и щастливи и почват да печелят.Добре де, забравих и за 30 000-те хиляди карти, които генерират по 10 лева към общата сметка.Значи оборота, който трябва да направят кварталните магазинчета, кафенца, гумаджийници, салони за красота, дискотеки и други е само 1 999 700 000 левчета. Притеснителното е че, се споменаха и таргети за 30 000 БП-та, при които „зануляването на инвестициите” са наистина стряскащи цифри и въобще са 50% от БВП на България през 2001 г.

Да спомена, че за 2011 г. Лидл” и “Кауфланд” понеже са собственост на една компания – “Шварц груп”, са постигнали общо 1 193 000 000 лева нетни приходи.
Билла” е с годишен оборот от 453.8 милиона
“Фантастико”, “Европа” и ЦБА са с общи обороти - 529 500 000 лв.
Е, значи за година с всички тия вериги нещата може и да се получат.Може ама грънци!Как ще се привлечеш Лидл и Кауфланд с 30 000 карти?!?!На „тържественото” събитие-презентация се споменаха таргети от 100 000 картодържатели до края на годината.Привличане на големите вериги.И после излизане зад граница.Брех.
Само да вмъкна една скоба:През 2012 г. средният годишен доход общо на лице от домакинство е 4541 лв. Това сочат данните на Националния статистически институт (НСИ).Значи имаме едно 4-ри членно семейство с годишен доход от 18 164 лева (4541*4)
Я да сметнем:
100 000 * 18 164(на презентацията казаха:”да вярваме и да сме оптимисти”, затова да „похарчим” целия среден доход на едно семейство само в обектите на СЦИ) = 1 816 400 000 лева ... Ихааааа, почти!Йес  И корпорацията няма да работи като пирамида още от следващата година?
Значи взимаме един град с размерите на Пловдив(100 000 * 4 човека в семейство и получаваме 400 000 души), в който всяка една институция, бакалия и учреждение работи с картите на СЦИ.Ми братче, тоя град направо е готов да обяви автономност, той ще е Монако-то на Балканите, перлата в короната, държавата в държавата...
Преди да се превземат големите вериги, (което не виждам как ще стане, преди да изгърми балона)все пак трябва да намерим смисъл в картите.Да, ама как ще ме накараш да закупя такава карта и да пазарувам от кварталните бакалии, където един хляб е 1.15 лева а в големите вериги е 90 ст. Та въпросната карта да ми дава и 10% отстъпка на 1,15 лева, аз пак ще си пазарувам хляба в Кауфланд, например.Давам за пример хляба, защото на презентацията се наблягаше че, видиш ли, от айфон не всеки имал нужда, но от хляб, всеки!

Като заключение: ПИРАМИДА според Европейското и Щатското законодателство , цитирам: „Финансовите пирамиди представляват модели за правене на бизнес, при които приемането на нови членове носи приходи на старите членове.

Така че, докато не се „избият” заветните 10 милиона инвестиции(до този момент), и се спре привличането на нови БП-та , които да вкарват свежи пари в балона СЦИ - това е ПИРАМИДА!
Не заработят ли картите, така както е предвидено да работят, (да служат единствено за намаление) балона гърми!
PENCHEV

Мнениеот pesho » Съб Юни 29, 2013 10:56 am

Много еднообразни индивиди пишат в тази тема. Просто са само два вида:
Върл противник на SCI
Върл привърженик на SCI
Хора, които да са обективни - просто няма. Или слагаш само негативи, или слагаш само позитиви.

Може би PENCHEV ще ме опонира че прави обективна преценка, но неща и аз да го анализирам в аванс? Отдясно на темата на PENCHEV пише "Мнения 1". Да видим, дали PENCHEV обича анализа и MLM маркетинга, или просто си си направил регистрация само за да се дърлиш. Надявам се да греша и да видя PENCHEV да пише и коментира и в други теми. Освен това според европейското и американското законодателство (както спомена PENCHEV) не трябва "приемането на нови членове носи приходи на старите членове". Излиза, че всички MLM кампании са пирамиди - защо не се замисли първо на това?

Друго нещо, което особено много ме дразни при хората, които пишат против. Те опарили ли са се от услугите на SCI? Да имаше 1 - 2 такива човека и толкова. Но за другите??? Защо все искаш да гледаш в чуждата паница. Ако в бъдеще се докаже, че SCI е пирамида и БП загубят парите си, тогава не може да се каже че не са били предупредени: В тази тема има 175 мнения от общо 799 във целия форум (за момента е така). От какъв зор трябва да се добавят и нови коментари...

Аз лично не подкрепям SCI, както и всички MLM схеми, които не въвеждат някакъв полезен бизнес модел. Това да продаваш парфюми не е полезен бизнес модел според мен (и затова голяма част от изброените MLM компании във форума не ме вълнуват). За момента и SCI не демонстрира нещо, което да променя бизнеса в България. Ето например те успяха ли да направят кварталните магазинчета по-добро място за пазаруване? Все още определено не са.
pesho

Мнениеот hadriel » Съб Юни 29, 2013 11:02 am

pesho написа: Освен това според европейското и американското законодателство (както спомена PENCHEV) не трябва "приемането на нови членове носи приходи на старите членове". Излиза, че всички MLM кампании са пирамиди - защо не се замисли първо на това?

Не е така, в легитимните МЛМ компании не се печели от привличането на нова партньори, а от дейността на новите партньори. Т.е. не им взимаш 20% от таксата за включване, а % от продажбите които правят.

В SCI е точно обратното, взимаш доста голяма сума от привличането на БП, и стотинки от карти и намаления които те реализират.

Личните напатки няма да ги коментирам, какво ще рече "върл" противник не знам, но има доста добре аргументирани такива.
hadriel

Мнениеот PENCHEV » Вто Юли 02, 2013 10:16 am

Изпревариха ме, но и моя отговор щеше да е: Да, другите МЛМ компании или имат някакъв продукт, който наистина се предлага на пазара и приходите идват от него, или не съществуват много и за тях пишат в само в регистрите на ФБР....
Не съм върл противник на МЛМ бизнеса(този модел работи, както посочих горе, с реален продукт, или пак да се цитирам: "тогава когато картите генерират 10 мил. лева и няма повече БП-та по веригата, тогава имаме МЛМ). Нито върл
противник на ЦСИ, просто много мои приятели и познати започнаха да ми предлагат да се пенсионирам догодина, а някои дори ми дадоха насока "в този форум, да се образовам за МЛМ бизнеса и възможностите на СЦИ", и ето моя отговор.
П.С. И като имам 1 пост, нямам право на мнение ли?
PENCHEV

Мнениеот pesho » Вто Юли 02, 2013 10:59 am

PENCHEV написа:Не съм върл противник на МЛМ бизнеса(този модел работи, както посочих горе, с реален продукт, или пак да се цитирам: "тогава когато картите генерират 10 мил. лева и няма повече БП-та по веригата, тогава имаме МЛМ). Нито върл противник на ЦСИ, просто много мои приятели и познати започнаха да ми предлагат да се пенсионирам догодина, а някои дори ми дадоха насока "в този форум, да се образовам за МЛМ бизнеса и възможностите на СЦИ", и ето моя отговор.

Ето с това трябваше да започнеш предишната тема, защото макар и недиректно ти си потърпевш.

PENCHEV написа:П.С. И като имам 1 пост, нямам право на мнение ли?

Не съм казал това. Просто споменах, че е нормално да пишеш и в другите теми...
pesho

ПредишнаСледваща

Назад към Други компании

• { RELATED_TOPICS }
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение