Първият и единствен МЛМ форум в България се продава! Изпращайте своите оферти на zaekyt7@gmail.com

SCI - Save Company International

Всички компании от мрежовия маркетинг, които не са включени отгоре. Ако се съберат много фенове на някоя от тях, ще и направим раздел :)

Re: SCI - Save Company International

Мнениеот admin » Сря Фев 15, 2012 6:30 pm

По скоро вие идвате в моята къща и казвате на моите гости, че могат да забогатеят, като станат част от нещо, за момента неразличимо от измамна схема :) Пак повтарям, че мой познат има информация, че 80% от приходите на лидер в SCI не идват от крайния потребител, а от нововключили се в системата хора. Това е факт и ви прави пирамида.

Положението ви се утежнява от това, че не наричате нещата с истинските им имена и вече на всички им е ясно това :) Може да имате временен възход, но в България ви предстои съдбата на LR - повсеместно лоша репутация и колапс. Това е моята прогноза и след няколко години ще си говорим пак и ще видим кой е прав.

Поведението ви е неприемливо и понеже вече показахте на хората, които могат да мислят, що за нещо е SCI, най-спокойно ще ви банна, ако продължавате така, понеже вие вече дадохте каквото имахте да давате на този форум и форумът вече не се нуждае от вас :)
В България стартира нова MLM компания, бъдете на линия за появата на Free MLM!
admin
Site Admin

Мнениеот Marin » Сря Фев 15, 2012 6:43 pm

Компанията е много малка за момента, в такава фаза сме, че нейната цел е тя да изгради силен бизнес екип, който да бъде нейната основа. Бонусите, които получаваме за новите бизнес партньори и клиенти са много силни, защото имаме възможност да печелим в Nта дълбочина, затова нашият лидер печалбата му е 80% от този бонус, вече е изградил много силна мрежа. След време новите партньори и потребители ще намалеят (за България говорим) и ще се печели % от покупките на цялата мрежа, която може да е 10 000-20 000-50 000 души...
Marin

Мнениеот maximusbigboss » Съб Фев 18, 2012 5:54 pm

До "админ": Наистина не мисля, че трябва да изказвате толкова крайни мнения във Вашия форум. Смятам, че е по-редно да оставите форумците да го правят и да съблюдавате за добрия тон.

До "Марин": Аз също имам карта от Сейв Къмпани, но за няколко месеца все още не мога да направя никаква покупка в техен обект, просто защото не намирам нито един подходящ като услуга, продукт или местоположение. Без голяма верига за хранителни стоки и бензиностанции не мисля, че ще имат голям успех. Все пак в България това е основната част от разходите на хората, а до колкото разбрах идеята е всичко, което купуваш да е от партньорската мрежа.
Първоначално бях доста ентусиазиран, мисля че основната идея да се разпределя търговската отстъпка е добра. Но доста станаха условията. За да взимаш от три нива под теб трябва да си закупиш "Бизнес център", който никак не е евтин. И за какво въобще беше необходимо създаването на тези центрове, и то за такива суми (между 1200 и 3000 лв.).
Имам няколко въпроса. Хората от структурата, които попитах, не ми дадох точни отговори.
1. За какво се заплащат тези пари за "Бизнес център", къде отиват? В другите МЛМ компании срещу цената за стартовия пакет получаваш продукти, а тук?
2. Не е ли истина (както отбеляза Админа), че основната част от приходите идват от заплащането на тези "центрове", а не от разпределяне на търговски отстъпки? И това не се ли доближава до пирамидална структура? Не смятате ли, че първоначалната идея малко се упорочи?
3. Защо не направиха "Бизнес центровете" да се закупуват само чрез "Бизнес опцията"? Това щеше да подейства доста стимулиращо на хората да пазаруват в търговските партньори на компанията.
4. Никъде в Общите условия не видях по какъв начин се защитава и гарантира работата на тази структура. Какво имам предвид: ако цялата работа потръгне, тази фирма ще оперира с огромно количество пари (натрупани печалби на крайни потребители и преведени отстъпки от търговските обекти). Какво правим, ако в един момент си влизам в личния офис и примерно сайта не работи; или пише, че е станал обект на хакерска атака; или балансът ми е 0 лв., а пък аз знам, че е бил повече?
5. От къде идва финансирането на цялата структура? Трябва малко повече прозрачност. Двамата управители собствени средства ли са инвестирали?

Предварително Ви благодаря за отговорите.

П.П. На много хора, които вече са записани в структурата и дори са си закупили "Бизнес центрове" не им е ясно как точно работи системата. На много от въпросите ми отговаряха с "Не знам точно". Не прави добро впечатление и това да се смени, една година след началото, целия бонус план. Лично аз мисля, че първоначалния бе по-интригуващ, реален и смислен. Този сега прилича на спешно събиране на средства.
maximusbigboss

Мнениеот hhhasd » Нед Фев 19, 2012 10:59 am

Компанията е нова и тепърва се развива.Няма как да се привлече гоялм обекти при положение,че хората които са в клиентската или бизнес програма на компанията не са достатъчно и не представляват нужния брой възможни клиенти за даден търговски обект.Както си забелязъл броя на обектите непрестанно се увеличава и един ден обектите от които имаш нужда ще са вътре,не всички но част от тях със сигурност.Това отбелязаното от админа не се знае колко е вярно ,а дори и така да е има своето обяснение.Компанията стимулира много добре всеки бизнес партниор ,за да се изгради качествена мрежа от бизнес партниори.Бизнес опцията е само опция :),ще ти отнемт 5 ,10 15 а дори и повече месеци да достгинеш нужната сума за свой собствен център,а за това време ти спокойно би могъл да си го изплатил вече и да си развил мрежа от която да печелиш.Според мен ако искаш да правиш бизнес трябва да си заплатиш сам някоя от ТК,а не да спестяваш 1-2 години за нея от бонуси.Хакерска атака добре,но и НАТО не са защитени от това нали ?Трябва да потърсиш сам кои закони влизат в сила при липса на опоменати случаи в договора.Прекалената недоверчивост на българите и това че постоянно търсим под вола теле не ни позволява да направим много неща.А относно спонсорирането и на мен би ми било интересно да разбера от къде идва.
hhhasd

Мнениеот admin » Нед Фев 19, 2012 1:39 pm

hhhasd написа:Това отбелязаното от админа не се знае колко е вярно ,а дори и така да е има своето обяснение.Компанията стимулира много добре всеки бизнес партниор ,за да се изгради качествена мрежа от бизнес партниори.

Има стимули и стимули. Който се е интересувал от причините за срива с ипотеките в САЩ, довел до глобалната криза през 2008, знае, че един от основните фактори са били големите бонуси на служители за всеки даден кредит. И те са давали кредити, знаели са, че много от тях са лоши, но не им е пукало, защото са си взимали "стимулите" и са били наясно, че проблемите няма да се стоварят върху тяхната глава, а някъде другаде... и така понеже всеки е мислел само за себе си по веригата и е бягал от отговорност и накрая го отнася целия свят :)
В България стартира нова MLM компания, бъдете на линия за появата на Free MLM!
admin
Site Admin

Мнениеот maximusbigboss » Нед Фев 19, 2012 2:56 pm

hhhasd написа:Няма как да се привлече гоялм обекти при положение,че хората които са в клиентската или бизнес програма на компанията не са достатъчно и не представляват нужния брой възможни клиенти за даден търговски обект

Не е ли по-правилно и бързо първо да се включат много търговски обекти. Това ще привлече клиенти. Ако някой търговец се е включил и никой не пазарува при него това не го касае, защото няма никакви задължения към системата. А когато почнат да идват нови клиенти заради отстъпката - добре дошли.
hhhasd написа:Бизнес опцията е само опция ,ще ти отнемт 5 ,10 15 а дори и повече месеци да достгинеш нужната сума за свой собствен център,а за това време ти спокойно би могъл да си го изплатил вече и да си развил мрежа от която да печелиш.

За това ми е въпроса. Не беше ли по-добре всички да са поставени при равни условия и според потреблението си в съответните обекти да достигнат това ниво. За България 2-3 хиляди лева са си доста пари и в момента са по-облагодетелствани тези, които могат да си го позволят, а не тези, които са ентусиазирани и са склонни да се бъхтат за успеха (и то ги даваш, за да се разпределят на тези над теб). Смисълът на МЛМ не е ли да е достъпно за всички и според труда си да се достигат съответните печалби?
Ако някоя дейност или бизнес ми отнема 1-2 години, за да изкарам 1000-2000 лв., то не виждам смисъл въобще да я започвам. А тази идея ми харесваше.
hhhasd написа:Хакерска атака добре,но и НАТО не са защитени от това нали ?

Извинете, не съм се изразил добре. Трябваше да сложа "хакерска атака" в кавички. Имах предвид злонамерени, нарочни действия на лица, които имат достъп до системата.
maximusbigboss

Мнениеот hhhasd » Нед Фев 19, 2012 4:02 pm

С бизнес програмата на компанията ти започваш собствен бизнес.Не всеки може да се справи с това,така че не всеки трябва да се захваща с него.Всеки който има парите и вяра в себеси започва да работи за себси,а не за някого.Трябва да разграничиш двете неща БИЗНЕС план и КЛИЕНТСКА програма .Пак ти повтарям,че едеин голям търговски обект през който за дена минават 10 000 човека или повече (примерно) няма как да сключи договор с компанията понеже ''СКИ' неможе да им осигури нужните клиенти за момента.Всичко с времето си.Единствената реклама е доволният клиент.Най-успешняи вид реклама ,по-бавно,но по-сигурно .
hhhasd

Мнениеот Marin » Пон Фев 20, 2012 3:15 pm

Отговарям на въпросите:
1. Срещу сумата пари, която инвестираш, ти получаваш правото да оперираш върху платформата на компанията. Един вид придобиваш личен франчайз към нея, като спрямо търговската категория получаваш различни бонуси на различни комисионни. Ние не сме в бизнеса с шампоанчетата, няма да получиш стартов пакет от доста продукти, които не ти трябват. Друга разлика - при нас парите се дават еднократно, след това - ако искаш работи, ако искаш недей, няма задължителен оборот на месец, за разлика от други компании. (Тук изключвам единия бонус, който обаче е най-възнаграждаващия: при него условието е 2 клиентски регистрации на месец. Това го правят в интерес на партньорите, които работят под теб, защото инак може единствено да капитализираш техния труд и да не си активен, а да получаваш пари)
2.
Marin написа:Компанията е много малка за момента, в такава фаза сме, че нейната цел е тя да изгради силен бизнес екип, който да бъде нейната основа. Бонусите, които получаваме за новите бизнес партньори и клиенти са много силни, защото имаме възможност да печелим в Nта дълбочина, затова нашият лидер печалбата му е 80% от този бонус, вече е изградил много силна мрежа. След време новите партньори и потребители ще намалеят (за България говорим) и ще се печели % от покупките на цялата мрежа, която може да е 10 000-20 000-50 000 души...

Идеята не се е упорочила, целта на компанията не е просто да развие услугата в България, а в цяла Европа. Именно за това компанията търси този здрав, сплотен и качествен бизнес екип, който ще отведе идеята извън страната и ще завладее нови пазари.
3. Защото, както казах има хора като мен например, аз не искам да чакам 1 година, за да си пазарувам навсякъде и да ми дадат бизнес център като лоялен потребител на компанията, на компанията също им трябва целеустремени, сериозни хора, които да разпространят идеята им за създаване на най-големия лоялен клуб на потребители. Също така смятам, че цени като 600, 1800 и 3000 са смешни пари за бизнес, при положение, че можеш да развиеш мащабен бизнес, който да ти носи пасивни доходи дълги години.
4. Инвестирани са милионни в хардуерна и софтуерна система, която е разработена от най-добрите специалисти в България, има постоянен BackUp на информацията. Така или иначе наистина не сме застраховани, прав си, но до момента са направени опити да се хакне системата и са неуспешни :)
5. Двамата управители са заможни хора, те са инвестирали лични средства в тази компания. Компанията е сред най-изрядните фирми в България, не зависи от други институции и не дължи суми по кредити.

* Компенсационният план беше сменен само и единствено за добро. Вече има възможност да печелиш в пълната дълбочина на структурата си както от покупки, така и от регистрации и нови бизнес центрове. Също така е заложено в програмата да получаваш силни бонуси в процес за изграждане на лидери и подпомагане на партньорите, а не случайно регистриране на нови хора, които да не полуват помощ и да "изгорят" с някаква сума.

* Компанията лесно може да включи редица национални търговски обекти и да разхвърли по пощите 100 000 Save Card - и какво като го направи, няма да има бизнес за всички нас, няма лидерски екип, компанията ще бъде неустойчива на атаки и всъщност ще представлява поредната лоялна програма. Не това е целта - вече разбра - ние искаме не само нашия пазар, а и пазара на запад. По сегашният начин компанията отново ще постигне успех от 100-200-500 000 Save Card в България, но ще разполага и с качествен екип от ръководители, които ще защиват своя бизнес и естествено бизнеса на компанията. Win-win-win :)
Последна промяна Marin на Пон Фев 20, 2012 8:06 pm, променена общо 1 път
Marin

Мнениеот maximusbigboss » Пон Фев 20, 2012 6:38 pm

Marin написа:Отговарям на въпросите:

Благодаря!

Поздрави
maximusbigboss

Мнениеот Marin » Вто Фев 21, 2012 11:23 pm

До admin - Цитат от FAQ (често задавани въпроси) на Free MLM:

Въпрос: Маркетинговият план ми изглежда много сложен, трябва ли да го разбирам във всичките му детайли?
Отговор: Като цяло може да спечелите много пари с Free MLM, без да нямате никаква идея от маркетинговия план, единствено като знаете, че трябва да привлечете много партньори и сътрудници. Може да не познавате и продукта в детайли.

Мисля, че няма нужда от коментар...
Marin

ПредишнаСледваща

Назад към Други компании

• { RELATED_TOPICS }
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение